Bu Bölgeyi 50 yıl daha sömürülmesine İzin Vermeyeceğiz!  

Bu Bölgeyi 50 yıl daha sömürülmesine İzin Vermeyeceğiz!   
Bu Bölgeyi 50 yıl daha sömürülmesine İzin Vermeyeceğiz!   

Bu bölge hangi bölge öncelikle onu açıklayayım. Akçakale Suriye sınırından Haliliye ilçesine kadar olan bölgeyi kastediyorum.  Bu bölgelerin gelişmemesinin nedeni sömürge ve derebeylerden dolayıdır. Kişisel menfaatleri uğruna oylarını bir işçiye, Bir yemeğe feda ediyorlardı.

 

Bu bölgeyi sömüren aile ise herkesi kucaklamış, Herkese özelliklere derebeylerine kirve olmuş. Bir 50 yıl bölgeyi iliklerine kadar sömürmüşlerdir. Aile diyorum çünkü bir kişi değil aile olarak sömürüyorlar.

 

Sonra bir Bakan geldi Urfa’ya ismi Faruk Çelik. Öyle bir siyaset yaptı ki bu ailenin tüm siyasi hayatını bitirdi. Öncelikle vekilli bitti, Bölgenin oyuyla aldıkları temsilciliklerde bir bir düşmeye başladı. Herkes memnun bu durumdan çünkü bu bölgenin sömürülmesini kimse istemiyor. Gençler ateşli bir şekilde derebeylerine karşı isyan bayrakları açıldı.

 

Ama velakin bu aile yine Urfa’nın başına bu bölgenin başına bela edilmek isteniyor.  Bu seferki çıkış kapısı Ak Parti Eyyübiye İlçesi, Bu aileyi ilçe başkanlığına getirmek istiyorlar. Ve bunu ne yazık ki bu bölgenin vekilleri yapıyor. Yıllardır bu bölgenin oyuyla vekil seçilenler, bölgeye ihanet ediyor. Bir 50 yıl daha bu bölgeyi sömürge haline getirmek istiyorlar.

 

Eyyübiye’nin başkanı bu bölgeden olduğu zaman bu bölgeden Adam çıkmaz deyip buna ömür biçmişlerdi. Ama Adam kazanınca başarınca vekillerin hedefi oldu. Çünkü başarılı adamı kimse sevmez.

Bir kızgınlık uğrana bu başkanı bitirmek için bu Aileyi bir 50 yıl daha bu bölgeyi sömürmesi için başa getiremezsiniz. Tarih sizi yazacaktır. Ve O derebeylerin torunları dedelerine benzemiyor. Kişisel bir menfaat için halkını satmayacaktır.

Unuttuğunuz bir şey var. Derebeylik bitti!..